Wanda | Dresden 23.09.2015

Років два тому віденський гурт Wanda ще грав концерти за 3 євро перед 70 людьми, а зараз вони – національна гордість Австрії, якої не було з часів Falco. Напротивагу пишним королівським палацам, які постають перед очима, коли думаєш про Відень, прийшли четверо антигероїв у шкірянках, які співають про інцест, алкоголь і смерть і багато палять на сцені. Басиста, наприклад, вони якраз два роки тому і взяли в групу, бо він міг грати і курити одночасно.
За що я люблю гурт Wanda, так це за їх потерту простоту, яку німці називають віденським шармом. На сцену вони вивалюються, кожен, тримаючи щонайменше одну пляшку алкоголю – басист із віскі, вокаліст Марко – з келихом вина, який в нього пізніше викрадає один із прихильників у першому ряду. Інструменти звучать так, ніби у вас грає платівка із 70-х, навмисно дещо байдуже налаштовані, в текстах – все та ж amore і приреченість до смерті у Відні. Але don’t let this fool you – на концертах все одно шалено весело 🙂

Не дивлячись на те, що вони минулої осені неймовірно швидко і яскраво вистрелили з піснею Bologna, яка у всіх німецькомовних країнах була на всіх телеканалах і радіостанціях, як у нас Обійми, вони не згасли, і мені їх перший альбом все ще здається “нещодавно вийшов”, а вони вже ось другий готують до виходу 1 жовтня. Таке враження, що вони назаписали матеріалу на 55 альбомів наперед, щоб особливо не паритися.

Басист у гіперпрасованих штанах зі стрілками, сорочці з жабо, шкірянці – під кінець концерту він нагадує тата, який перебрав на випускному своєї дитини.

Довго шукала лайв, який би передав вам всю Wanda, яку тільки можна, і ось воно: Марко танцює, мужики ридають, сек’юріті ковбасяться!

Ось, наприклад, той самий вкрадений келих вина. Цей хлопчина, до речі, по любові до Марко давав фору всім дівчатам на концерті.

Віскі, як не дивно, чомусь ніхто так і не випив, тому колу забрала я, а віскі – вище згаданий любитель Марко, і ми влаштували під сценою маленьку after party.

Продовжуючи тему алкоголю, пісня Ich will Schnaps тривала хвилин 10, включно з двома стрибками в натовп – після першого Марко повернули на сцену, після другого він таки дібрався до виходу на бар і за декілька хвилин тріумфально повернувся з чаркою шнапсу.

Після одного з бісів Марко віддав тому самому хлопчику з дредами пляшку пива зі сцени, за що був потім щедро ним облитий, а потім поцілований ти самим хлопчиком з дредами.

Advertisements

One thought on “Wanda | Dresden 23.09.2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s