Радіоаліна #5: три гурти на В

Я назбирала матеріалу вже щонайменше на три випуски #радіоаліна, але для того, щоб я зібралася і зробила пост, потрібна пісня-поштовх. Я довго-довго чекала, і ось мене штовхнуло. Тому у цьому випуску одна стара заготовка, три гурти на В і людина-доброта.

Серед давно запланованого – гурт Dreimillionen з Франкфурта – хоч і панчата, однак не дуже гучні і дебоширні. У якості своїх музичних впливів називають Paramore, Coldplay i німця Casper. Їх вокаліст на перший погляд здається дещо попсовим, наче досі співав у караоке-барі або на Х-факторі. Але потім звикаєш, i потужний вокал так добре звучить з дещо розлогими гітарами, які іноді передають полум’яні привіти DIIV, як от у цій чудовій балладі посеред лісу:

Для контрасту і трохи бадьоріша пісня, розлогих гітар менше, зате більше Casper’a:

Bilderbuch я вже дуже давно намагаюся полюбити, і все ніяк, а вони тим часом у своїй Австрії ділять лаври і сцени з минулорічною сенсацією Wanda. Однак у треку Maschin з досить нового альбому SCHICK SCHOCK така красивенна, помпезна і качаюча музика, а їх вокаліст так еротично підсуває і відсуває сидіння, починаючи з 0200. А ще, вибачте за океанізми, але це 911 по-німецьки, а скриплячий автомобільний звук, наприклад, після рядка Willst du meine Frau sein? (Хочеш бути моєю жінкою?), ніби машина йому відповідає (наживо цей звук дуже правдоподібно визжать дівчата), нагадує гітарне мяукання океанівської Кішки.

Betamensch, судячи з їх сторінки на Фейсбуці, яка почалася рік з копійками тому, ще зовсім на старті і, судячи з інтересів на soundcloud, мітять у колію Heisskalt.

До речі, про Heisskalt. Існує собі такий гуртик як Big Spin, у цьому гурті половина гурту Heisskalt, третя людина, яка, судячи з прізвища, брат їх басиста, і четвертий невідомий, і разом вони грають красиву музику із напів-скрімошним вокалом.

А тепер про головне. Існує в Німеччині реп-колективчик Die Orsons, кольоровий, милий і з гумором, ніхто нікого не вбиває, не ви*обує чиїхось матерів і не розпинає чорношкірих. У них ще на новому альбомі є дуже заїдаюча пісня Schwung in die Kiste. Один із трьох реперів у цьому колективі – музикант і продюсер Maeckes з великими блакитними страшенно добрими очима. Минулого року він видав свій другий сольний альбом Zwei і з’їздив у тур з так званими “гітарними концертами Мекеса”. Його сольні пісні не всі є власне репом, це такий собі love child Pianoбоя і Аманди Палмер під гітару, з іронічними, соціально-критичними, чи дитячо-задумливими-про-життя-і-дорослішання-хоча-мені-і-так-уже-тридцять текстами, які іноді придумуються на ходу, в шкарпетках у горошок і в автобусі 1960-го року випуску.
Пісня і відео, якими я так спішу з вами поділитися, – три хвилини маленьких радостей, купання в калюжах, алергії на яблука і невміння бути щасливим, наймиліших рядків, дитячої безпосередньості і спроб розібратися у тому, що відбувається у власній голові. Ну і, звичайно, я ж не встою перед піснею, в якій фігурують юґендстильні вази і Оскар Кокошка. А взагалі, коли я бачу таких людей, як Maeckes, стає не так страшно наближатися до тридцяти:D

“Серце повне ос, легеня – з пінопласту / Голова заповнена сотнею гостей, сотнею ротів / але жоден з них не має вух”

І на прощання два бонуси, бо багато Мекеса не буває:
Zahl eins (з гітарою на снігу)
Старий гітарний концерт з 2008 (він тут, мабуть, ще молодший за мене, і текст на ходу :3)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s